Encyklopedie

Secretariat movie

10. června 2010 v 18:27 | Meea*
©curlin.blog.cz
Walt Disney Pictures letos 8.října uvede do světa film podle skutečné události s názvem Secretariat.
Nahlédněte do života tohoto obrovského ryzáka, vítěze Triple Crown roku 1973.

V hlavních rolích uvidíte Johna Malkoviche, Dianu Lane a mnohé další...
Sledujte napínavé drama podle skutečného příběhu Secretariata na velkolepé cestě stát se prvním vítězem Triple Crown v 25 letech a možná nejobdivuhodnějším dostihovým koněm všech dob...
©curlin.blog.cz
Plný náhled plakátu ZDE

KALORIE SPÁLENÉ PŘI JÍZDĚ

7. března 2010 v 19:53 | Meea*
!!! Zákaz kopírování beze zdroje !!!
Můj zdroj - Encyklopedie "Úžasní koně Fakta a zajímavosti"

Kamaše

28. srpna 2009 v 17:08 | Meea*
Kamaše poskytují omezenou oporu šlachám a je před úrazem. Používají se při rychlé práci a skákání jako alternativa bandážování. Prodávají se v celé šláke typů a materiálů pro přední i zadní končetiny. Teď si některé z nich představíme...

Kamaše na spěnkové klouby chrání kloby před poraněním, způsobeným "strouháním", tedy kopnutím jedné nohy do druhé. Jsou k dostání v různých velikostech.

Klik na Celý článek↓

Zbarvení srsti

28. srpna 2009 v 16:05 | Meea*
Barvu koně určuje barva krycích chlupů. Dle barvy srsti rozdělujeme koně na jednobarevné a vícebarevné. V kategorii vícebarevných existuje mnoho různých variací.

KRYCÍ SRST
Krycí srst je tvořena krátkými přiléhavými chlupy, které rostou po celém těle a tím jej chrání. Zbarvení krycí srsti určuje barvu koně.

VRANÍK
Zcela černě zbarvených koní není mnoho. Je-li kůň opravdový vraník, to poznáme podle barvy chlupů na nozdrách a slabinách. Srst musí být černá. Někdy se u vraníků stává, že během léta, dostane jejich srst lesklý nádech do hněda.
Klik na Celý článek↓
 
 

Reklama