Prosinec 2009

Poslední článek tohoto roku... roku 2oo9...

31. prosince 2009 v 23:55 | Meea* |  Home
Letošní rok byl pln úspěchů, zklamání, radostí i strastí...

Začnu mým blogem - Datum 25.dubna 2oo9 se natrvalo zapíše do historie curlin.blog.cz, i do mého života. Protože Curlin.blog.cz je můj jediný blog, na kterém jsem vydržela déle než 3 měsíce. Název vznikl, podle mého nejoblíbenějšího dostihového koně - Curlina, amerického hřebce, označováného jako "Nejbohatšího koně Ameriky".

Mezi úspěchy patří v neposlední řadě také mé sbírání BREYER horses, za letošní rok, jsem se s těmito modely seznámila, koupila nějaké do sbírky, i se s nimi pomalu, ale jistě rozloučila...
Na sbírání mě navedla LenusHka, která na svém tehdejším blogu zveřejnila fotografie své Rags to Riches, kterou máme momentálně ve vlastnictví též. Za to jí musím velice poděkovat, protože od tehdejšího dne se můj život začal motat také okolo BH.
Na začátku července 2009 jsem dostala své první dva breyery - Sun Dancera (akhal teke) a Barbara, tento den jsem poprvé brečela štěstím.

K mému dalšímu úspěchu - Focení nemám moc co napsat, ale zajisté jsem se zlepšila. Nejen, že jsem se dozvěděla co je makro (xD), ale také jsem zlepšila i svou techniku a celkově styl.

O grafice ani nemluvím, na začátku ledna 2oo9 jsem o grafice nevěděla vůbec nic, během roku jsem se seznámila s Photofiltrem, Photofilt Studiem, a momentálně vlastním dvě verze Photoshopu - CS4 a 0.7.

Žádné špatné vzpomínky si oživovat nebudu, za chvíly bude přípitek do nového roku a nechci si ho nějak kazit :).

...A MĚ UŽ NEZBÝVÁ NIC JINÉHO, NEŽ VÁM DO NOVÉHO ROKU POPŘÁT HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ, LÁSKY (a ranchům úspěchy s breyery) :)...

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2010!


A aby jste na mě tak snadno nezapomněly, dávám všem návštevníkům mého blogu, SB, SR nebo jen zabloudilcům, malé přáníčko - PF 2010!

PS: Tento článek je již 106 na tomto blogu, což dělá za 250 dní - 2,3 články denně. Což je celkem úspěch když byl měsíc pozastavený.

Další design, aneb. Svůj ještě nemám xD

31. prosince 2009 v 23:03 | Meea* |  Home
Já se neponaučím! :D Dělám designy všem kolem sebe, ale sobě ne :D Sakra! Zítra se na něj vrhnu, a jak se říká, jak na Nový rok, tak po celý rok :)
Také jak jsme udělala Kiiki dess, mi pořád píší ostatní holčiny, že chtějí taky :D To je od Vás milé, ale já už na zakázku nedělám! Rozumněno? :)

Včera jsem udělala dess pro Aju98, na ranch www.ranch-shimmer.blog.cz. Náhled níže↓ :)
PS: UŽ ŽÁDNÉ DESIGNY NA ZAKÁZKU NEDĚLÁM!!!

Designy všem, krom sebe :)

30. prosince 2009 v 12:04 | Meea* |  Home
Vracím se! Opravdu :D Omluvte mou dlouhou nepřítomnost, ale jelikož byly Vánoce, na blog jsem totálně ztratila chuť. :) moc se omlouvám.

A teď již k nadpisu - představa, že je již 30.prosince, a my pořád nemáme zimní design mě děsí! xD Musím ho udělat co nejdřív, ale nějak jsem ztratila důvěru k mím schopnostem ohledně designů :). Ale včera, včera jsem ji zase nabrala - Kiiki mě požádala abych jí udělala design. Tuto výzvu jsem s radostí přijala, je mi ctí dělat dess takovému ranchi! Vážně :)

Takže mě čekejte v plné barádě zpátky, a hned dneska se vrhnu na nový "zimní" design :)

Páá, Vaše Meea*

A v neposlední řadě Vám sem dám náhled na design, který je pro Ranch Perla, pokud ho Kiiki přijme, uvidíte ho i tam ;) ↓↓

PŘÍJEZD DO NOVÉHO DOMOVA :)

21. prosince 2009 v 13:11 | Meea* |  Gallery (breyer)
Myslím, že nadpis říká vše, ale koho by přeci jen zajímal můj příběh, ať čte dál :)

Dnes ráno jsem jako obvykle vstala později, sednu si an postel, nohy hidím na podlahu, ještě rozespalá si promnu oči a vstanu udělám jeden krok... a... zakopnu o něco tvrdého co udělá divný zvuk. Rozčíleně otevřu oči, a vidím - Balík! Velký balík s mím jménem! Teda takhle rychle jsem se ještě nikdy po ránu neprobrala. Letím do obýváku, hledám rodiče, nikde nikdo.. Jdu se teda umýt do koupelny a tam an mě vybafne mamka - již druhý nečekaný budíček dnešního rána xD. Tak se jí ptám: ,,Mami přišli koníci?" a mamka: ,,Ne proč?" To mě trošku zarazilo, ale mamka se začala smát :D. A ona na mě: ,,Děle rozbal si je a vyhoď tu krabici ať to nevidí táta. A já zaraženě: ,,Ale já si je nechci rozbalit! Chci je ít až na Vánoce!" ale potom mi pomalu začalo docházet, že i mamka sama od sebe dovolila, abych si je rozbalila i bez mého přemlouvání :D.
A mamak prej: ,,Tak dobře jdu jí schovat." x) a já takový: ,,A nebo ne! Počkej! :D" Tak jsme šli společně do pokojíku, já s nožem v ruce, mamka s nůžkami, a popadli balík :D Začali jsme ho rozbalovat, teda řeknu Vám, Art-Horse má doma asi izolepy hooodně :D Trvalo tak deset minut než jsem se asi přes 4 vrstvy krabice a asi 20 vrstev izolep dostala ke koním xD
První jsem vzala krabici zelené barvy ve které jsem našla podstavec a Fira x) Fire byl obalen novinami a papíry jako mumie z hororu :D, nerozbalovala jsem ho, nechám si to až na 24.12. :) Společně s ním byl v krabici i certifikát pravosti, všechna Mini Whinnies, SM klisna i placky :).
V druhé, menší krabici jsem nalezla jak jinak než - Cefa (Cefnoakpark Bouncer). Kdyý jsme ho viděla začala jsem pištět na celý barák: ,,Ten je krásneeeej! Tne je úžasnej!! Nádhernej!!! Je krááásnééj!!!" :D Chtělo by to natočit, fakt že jo xD. V jeho krabici byla hrouda papírů do kterých byl zabalen x)
Ani jsem si ho nestačila pořádně užít a už už mi ho mamka brala aby ho schovala xD Pro moje neštěstí mi ještě řekla, kam tu krabici dává xD To pokušení je hrozné :D Ale alespoň mi nechala tu SM klisnu a jednoho malého MW venku :) Aspoň že tak ;)


Pro jistotu, Vám sem dám fotky které jsem zatím nafotila:

Klisnička Mini Whinnies se jmenuje Lady Justin, podle mě je totiž strašně podobná Traditional klisně Justadream x)
Více fotek pod PEREXEM, klik na CČ!↓

Christiane Slawik

19. prosince 2009 v 15:32 | Meea* |  Photographers
O Christiane:

Christiane Slawik se věnuje srdcem i duší koně fotografování koní. Od dětství je inspirovaná koňmi a nyní více než 30 let v v sedle. Doma už ji financuje vysokoškolské studium s fotografiemi a pořizovaní fotografií koní. Předmětem diplomové práce bylo "Úvahy o reprezentaci Hippologistice naturalistických koní ve výtvarném umění.

Spolupracovala na rádiu, následovali, pak dlouholeté zkušenosti jako moderátor a dočasný šéfredaktor pro televizi v Německu.

Dnes píše a fotografuje pro několik mezinárodních časopisů a vydavatelů. Při hledání výrazných okamžiků lze jako foto-novinářka najít příslušnou situaci, světla a barev, estetiku a inspirovat se jednotlivým kouzlem koní. Její fotografie a obrazy byly vystavovány několikrát.
Christiane svými slovy:

Jsem nadšenkyně koní, tak mohu popsat pocit s nimi jen s obtížemi. S fotoaparátem se snažím zachytit tento pocit a držet ho. Jeden, velmi zvláštní, kouzelný okamžik, a to nejen v samém srdci domova, můžete sdílet spolu se mnou. Prostřednictvím mé stránky.

Moment, který může být všechno!
Sílu a eleganci, dynamiku, spolu s divokým a zároveň jemným duchem. Krásu, nevinnost i zvídavost, a znovu zázračnými je bude chtít udělat ten pravý.

Neměly by být považována za zvířata na farmě. Jsou mnohem víc, než že tyto úžasné bytosti, jsou jen našimi partnery. Nekonečně trpělivý, pozorný a vždy ochotný dát ze sebe vše. Jsou hrdí, aby nám dodali štěstí, harmonii a vnitřní klid.

Koně jsou úžasné bytosti, já vím. Děkuji Vám za mnoho nezapomenutelných hodin, které jsem strávila s Vámi!

Christiane Slawik

WEBOVÁ STRÁNKA S FOTOGRAFIEMI: SLAWIK.COM


www.slawik.de


Něco málo z jejích fotografií:


Částečný překlad by Meea*

!!! ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ !!!

Vyrábím... aneb. Vánoční přání po druhé...

18. prosince 2009 v 20:46 | Meea* |  Home
Ahoj, víte jak jsem psala o Vánočních přáníčkách? Tak už jsem je dneska začala malovat, mám rozdělané pro CofErQu, a něco málo načrtlého pro kiiki :) Jak budou vypadat se nechte překvapit, ale opravdu si s nimi dávám záležet tak to pochopte :) Těším se až je uvidíte :)

KONÍCI PŘIŠLÍÍÍÍ!

18. prosince 2009 v 18:47 | Meea* |  Gallery (breyer)
Koníci přišlí! Sice jsou na poště, ale to newa. A taky je dostanu až na Vánoce.. áá.. já se snad nedočkám! xD
Neustále se dívám na jejich fotky, co mi posílala ancikkk (art-horse). Ale to se do Vánoc ještě nakoukám. x)

Dám Vám je sem :)

Toť vše, a upozorňuji "odpůrce": Všichni koníci jsou v naprostém pořádku!

Smutné.. aneb. Marley a já

18. prosince 2009 v 17:45 | Meea* |  Home
Ahoj, dnes jsem měla jít do kina na stmívání - nový měsíc. Ale nemám nikoho kdo by mě tam odvezl, takže to nechme plavat :)
Pro útěchu jsem zvolila svůj program - podívala jsem se do složky s filmy, a vybrala film: Marly a já.
Po dobu celého filmu jsem si říkala, že na tento film se budu dívat pořád, byla vtipná, zábavná... prostě jako ,,Váš život".
Ale po celkem dlouhé době jsem usudila, že jsem nevybrala dobře, a že budu ráda, že to uvidím pouze jednou jedinkrát.
Děj je naprosto úžasný. Ale... ke konci jsem řvala jak želva... Ba i víc... Dokonce víc než u jakýhokoliv filmu který jsem doteď viděla. To by jste museli vidět...

Měli nehoršího psa na světě... ne tak docela...

Odkaz pro stažení >ZDE<

Zaručuji Vám, že u toho budete brečet stejně jako já. :'( smutné...

Nakonec video:

Ježíšek (alias Meea*) naděluje aneb. Vánoční prání

15. prosince 2009 v 19:47 | Meea* |  Home
Čawe děcka! (xD) Jak se těšíte na Vánoce? Já strašně!
A k Vánocům patří také co? Sníh, ale to neni ono co jsem chtěla slyšet. Přece Vánoční přání! A já je letos budu nadělovat také. :)
Už si posílám s LenusHkou, Ancikkkem, a Kiiki.
Ještě bych se chtěla zeptat Sii, CoFerQy a Lintith jestli si se mnou nechtějí poslat také? ;)
Samozřejmě pošlete vy mě, a pošlu Vám já :)

PS: Musí být ručně děláné/malované x)
Kdo budete chtít, napíšu Vám adresu.
A ještě něco: Nemám tiskárnu na známky ano? xD

Pááá, vaše Meea*

Ve všem mám bordel... Pomooc!

14. prosince 2009 v 19:21 | Meea* |  Home
Ahoj, mám velký problém. Newím s kým eSBéčím!
Proto prosím všechny své SB:

!!!VŠECHNA MÁ SB, ZAPIŠTĚ SE DO KOMENTÁŘŮ!!!


Napište se do komentů, pokud se nou chcete dál SBéčit. Ten kdo se chodí, si to přečte a zapíše se.

Mockrát Vám děkuji
Pááá, vaše Meea*

Novinky dne 14. prosince

14. prosince 2009 v 17:55 | Meea* |  Home
  • Ahoj, jak se máte? Já celkem dobře, a dokonce si myslím, že jsem se na blogu pořádně rozjela k lepšímu! Sice v sobě mám pohnutky svědomí, že tohle by chtělo napravit, a ještě tohle přidat. Ale myslím si, že je tady teď víc příjemně :).
  • Víte o tom novém "projektu" který jsem založila? Ten pyšný breyer sběratel? Myslím si, že celkem sklízí úspěch, protože už dost lidí má na svém blogu tu animaci! Což je skvělé! Udělali jste mi tím velkou radost :) Jen tak dál. :o*
  • Dneska ve škole naděloval Mikuláš! xD Ano, ano. Pájja (alias N u g g i e) mě a Káje (má kámoška) přinesla do školy postavičky koníků z ponyclubu. Které by jinak vyhodila. :D My z toho měli výgeby. Sice na breyery nemají, ale k zahození také nejsou, to ne :) Díky pájji ;)

Dnes se ještě pokusím něco přidat, ale neslibuji :)
Pááá, vaše Meea*

Mohla bych Vás prosím poprosit, aby jste pro mě hlásli TADY ?
(Jsem tam jako Meea* :D - jak jinak)

Všem BREYER nadšencům a sběratelům :)

13. prosince 2009 v 14:54 | Meea* |  Gallery (breyer)
Ahoj BREYERáci, vítám Vás na mém blogu. Zaměřuji se hlavně na koně, ale také na grafiku, a co především - sbírání BREYER HORSES!

Jak jste si asi všimli do menu jsem si dala ikonku v podobě animace BREYER. A proto prosím všechny kteří sem "zabloudí", a sbírají také BREYERY nebo je jen obdivují, aby si tuto ikonku na stránku umístili také. :)

Děkuji vám všem, Meea* - majitelka blogu
(Proud BREYER Collector v překladu znamená - Pyšný BREYER sběratel)

Snows.. Snows... Sněžííí!

13. prosince 2009 v 12:02 | Meea* |  Home
Sněžííí! Ještě včera jsem si ztěžovala u kiiki, že u nás je velký kulový, a sníh nikde. A denska ráno vstanu! A ejhle: sněží! xD Je to super, doufám, že sněhu napadne ještě víc. Těším se na focení koníků ve sněhuuuuu :D
Nejsou sice žádný závěje, ale je to dobrý znamení, že by mohlo být hooodně sněhu o Vánocích :)

Avatar do soutěže

13. prosince 2009 v 0:08 | Meea* |  Ostatní (Graphics)
Ahoj, na >tomto< blogu je VGS (velká grafická soutěž).

Já jsem se tam samozřejmě musela přihlásit xD A s LenusHkou si děláme navzájem konkurenci :D
Na mail jsem už Klárce posílala ten můj avatar, ale je v .PNG formátu, a to co by mělo být průhledné je černé :( Když to pošlete přes e-mail. Tak ti to pro jistotu, pokud to bude černé i na blogu, dám ještě jednou sem. Pro jistotu si ho stáhni ještě jednou.

A já doufám, že mi ten nápad nikdo neukradne! Nechtějte, abych viděla v té soutěži podobnej avatar!


Vánoce již za 12 dní!

12. prosince 2009 v 22:46 | Meea* |  Home
Áno, vánoce již za 12 dní, nic nehledně na tom, že je dnes krásné datum 12.12. 2oo9. To stojí za oslavu ne? XD Ach, ale stejně aby už byly ty vánoce. Já se strašně těším na ty koníky, vážně moooc! K mé objednávce přibyly ještě 4 placky, na které si art vzpomněla, chudinka já jí určitě vykoupila celej pokojím, ale bude to k jejímu dobru ne? :)
Když je dnes takové "významné" datum, koníkům jsem se snažila vyrobit náká sedla, došlo i dokonce na uzdečku, ale nedrží tvar mrška jedna :(.

Myslím si, že všichni máte takto brzy před vánoci dost dobré nálady, kdyby ale někdo ne. Přináším sem pár videí na povzbuzení "happyosti" XD ↓


Obr MEGA Hyper OBJEDNÁVKA od Art-Horse!!

12. prosince 2009 v 15:37 | Meea* |  Home
Ahooj! Zase píšu, a mám pro to strašněěě velkeej důvood!!
Znáte Art-Horse? Musíte, a pokud víte prodává své BH (jestli tady uvidím komentáře s nadávkama atd.. na adresu Art, osobně si pro Vás d o j d u !), má k tomu své důvody, šetří totiž na zrcadlovku! Já se jí ani nedivím, no ne?! xD

Teď už ale k nadpisu, moje mega obří objednávka vyjde 100000000x levněji než kdybych je kupovala normálně. Sice nebudou v krabicích, ale o to mi až zas tak nejde, hlavní je přece je mít, stejnak ty krabice skončí někde ve skříni a koník "volně" na poličce. Tak o co jde :)

Níže již najdete vše co má objednávka obsahuje: Ethereal Fire + vysačka za umíštění na FD, Cefnoakpark Bouncer + vysačka za umístění na FD, SM Red Roan klisna ze setu 2009, Mini Whinnies Pintos + ještě nějací dva z jiného setu jako "bohus" + JAH s Mon Gaminem (pokud ho Art najde). Prostě jako n o r m á l n í objednávka :)

Cefnoakpark Bouncer

300 Kč

Pokud by měl stát těch 549 Kč jako u TH, nikdy bych si ho nekoupila (myslí, že nikdy xD). Ale za 300,- je hloupost ho nekoupit.
Ethereal Fire

450 Kč

Skvělá cena!! Dříve stál 950 Kč, to znamená -500,- to bych jako měla dát za "krabici"? :D
SM Red Roan klisna

40 Kč

Art-Horse si nechává všechny své Stablemates, ale na tuhle klisničku se ukecat nechala xD


Mini Whinnies Pintos

100 Kč

Krásní malinkatí koníčci!! Strakáče mám hrozně ráda, tak moje první reakce byla: ,,Jůůů! Ty chci!" xD

Nějací MW jako "bonus" (Nevím jak vypadají)

0 Kč

Supeeer ne? XD Strašně se těším!!

JAH

0 Kč

Pokud Art najde, měl by být s Mon Gaminem :)


450 Kč + 300 Kč + 40 Kč + 100 = 890 Kč + cca 100 Kč poštovné

Strašně ti, Art, s mamkou děkujeme za hezké ceny :)

Sice vše dostanu až na Vánoce, ale letos budou super! =o*

A Opakuji: Uvidím jeden jedinej komentář s nadávkou, nebo urážkou na adresu Art-Horse, zaručuju Vám, že si pro Vás osobně d o j d u!

Ruffian - Movies

6. prosince 2009 v 18:54 | Meea* |  Videa
Ruffian.. Kdo by ji neznal.. Slavná dostihová klisna, která si na vrcholu své "kariéry" zlomila nohu. Musela být utracena. Smutný příběh :'(A zde pravá, "nefilmová" Ruffian:


Talking dog - "I love you"

6. prosince 2009 v 18:29 | Meea*
Vím, mám blog o koních.. ale svou lásku ke psům nezapřu :)

Na tomto videu je fenka Mishka - sibiřský husky, valím oči z toho co ti pesani všechno dokážou x)


Upravené 0.2 - Mix

6. prosince 2009 v 16:23 | Meea* |  Obrázky (graphics)
Počet: 9
Program: Photoshop 0.7
By: © Meea*
Spokojenost: 9.5 / 10

Klik na Celý Článek!!

Píšu.. rozhodnutí nemám..

6. prosince 2009 v 16:11 | Meea* |  Home

Ahoj.. moc se omlouvám, dlouho jsem nenapsala. Ale opravdu jsem neměla náladu, spíš vůbec... Mé rozhodnutí o překopávání blogu zatím nemám. Ale teď před vánoci se do toho pouštět nebudu, raději ne :)
Další věc je, že musím udělat Zimní Design!! Ale nemám vůbec představu jak by měl vypadat, nemám ani v záloze žádné fotky.. a ještě ke všemu mi blbne photoshop, norm ho zapnu, tak pět minut funguje, a najednou kiksne... Rozdělaná práce se mi samozřejmě neuloží, a když ho chci zapnout následně znova napíše mi to: ,,Omlouváme se za dočasné chyby, zkuste to později." Grrr.. Budu vraždit!!!!

Dnes snad přidám dalších pár článků, áááááááááchjooo, zítra zase do školy.. hrůza..

Pááá, vaše Meea*