Květen 2009

Video about second horse in my heart

26. května 2009 v 16:23 | Meea* |  Videa
Překrásné video o koni který je uz mě na druhém místě - Rags to Riches :o*

šetřím jako šálená xD

24. května 2009 v 14:26 | Meea* |  Home
Ahojky lidičky, musím vám říct jednu opravdu, ale opravdu vážnou vec xD... ne ale vážně - šetřím na breyer horse - stablemates!!!!
Mohla bych si je objednat již dnes, ale jelikož mám 400,- za které musím ještě mamce koupit dárek k narozeninám, musím ještě šetřit xD, 295,- je málo za 4 koníky, takže si na ně našetřím tak za měsíc :), našetřila bych si na ně dřív, ale kvůli ponyclubu mě mamka snížila kapesné. + se ještě platí 80 Kč poštovné, tak dohromady 375,-.
Jsou to tyto >>KLIK<<, poté si chci koupit >TYHLE< hříbátka aby se mohli množit xD
Taky se pokusím překecat mamku na >TĚHLETĚCH 12< tím, že odřeknu dva balíčky z ponyclubu jestli mě něcím nezaujmou. Už se moc těším, udělám z nich můj ranč a dám je jako stáju na blog :) (fotka by siistarshine.blog.cz)
papík vaše Meea*

0.1 Animka

23. května 2009 v 22:56 | Meea* |  Ostatní (Graphics)
Dnes jsme se zase nudila a dělala animku, kočičí, našla jsme si fotky a pak to vše dala do animace tudíž do gifu xD, je sice nekoňská, ale pro milovníky kočiček se hodí :)
KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM! ANIMACE JE CHRÁNĚNA AUTORSKÝM PRÁVEM!

Small video about big horse - Zenyatta

23. května 2009 v 18:55 | Meea* |  Videa
Překrásné video, překrásná písnička... Ale ten kůň je ze všeho nejkrásnější (ale na curlina nemá xD)

News, and small surprise...

23. května 2009 v 18:51 | Meea* |  Home
  • Už jsem vám se konečně dala (no dala, zkopírovala xD) ten článek o Curlinovy, obrázky jsem dala jiné nez měla píšťalka, alespon nebude úplně zkopírovaný :), napsala ho opravdu úžasně, to musím uznat ;)
  • Nemůžu to vydržet, ale komix bude ještě dneska, sice ze starstable 1, ale určo se bude líbit, holt tu asi poběží komixy dva najednou xD, nejsem první ani poslední přesííí..
  • Ješt sem hodím nějaká videa a jdu si zase poslechnout můj novej hitovej song xD
papík
vaše Meea*

The BEST - CURLIN

23. května 2009 v 18:41 | Meea*


PROLOG

Otvírala jsem právě Jezdectví - Prosinec 2007.Četla jsem titulek "Curlin vládcem Ameriky."Znala jsem ho,intenzivně jsem se o něj zajímala.Pravá jiskra k tomuto koni, ve mě přeskočila,když přišlo Jezdectví - červenec 2008.Velká fotka ryzáka s úzkou lysinou,překrývala jednu polovinu stránky.Mezi titulky typu:"Belmont bez trojkoruny." jsem našla titulek:"Curlin jede dál."Stačil jediný pohled na obrázek se smějícím se Albaradem,Blasim,který poplácával Curlina na krku a již jsem věděla že ten hřebec je pro mě definitině nejlepší.


POČÁTEK LEGENDY

Narodil se 25.března roku 2004 v Kentucky,klisně Sheriff's Deputy.Jeho otcem byl plemeník z řad farmy Lane's End,Smart Strike.Čerstvě narozený hřebeček dostal jméno dle Charlese Curlina,otroka z Afriky.Jméno Curlin,jež tehdy nikdo netušil že se stane legendou.Do tréninku byl dán k Helenu Pittsovi.3.února 2007 se Curlin objevil na dráze na Floridě v Gulfstream Parku v dostihu pro začínající tříletky,v sedle měl Rafaela Bejarana.Byl to závod na 1400m a Curlin šel pomalu na 1200m do vedení.Neuvěřitelně se odpojil od ostatních a pomyslnou cílovou pásku proťal s náskokem 12 a třičtvrtě délky v čase 1:22.25.Tehdy si ho všimnul nejen Jess Jackson,ale i George Bolton a Padua Stables a každý odkoupil část podílu.Od té doby Curlin střídal čtvery barvy.Byl předán do tréninku ke Stevu Assmusenovi a začal ho místo Bejarana jezdit Robby Albarado.

VZPOMÍNKY NA DERBY TRAIL


Dne 17.března,stál Curlin na startu jednoho z dostihů Derby Trailu,Rebel Stakes (1700m) konaných v Oaklawn Parku v Arkansasu.Dokázal se lehce propracovat před soupeře a vybudoval si náskok 5 a jedné čtvrtiny délky se kterými,doslova pelášil do cíle.Doletěl v čase 1:44.70.I po tomto dostihu Curlina poslali kvůli utvrzení autority do Arkansas Derby (1800m) na tom samém závodišti.S polem si lehce pohrál a zvítězil o 10 a jednu polovinu délky v čase 1:50.09.

"INTERESTING" TRIPLE CROWN 2007


V prvním dostihu trojkoruny Kentucky Derby Curlin měl startovní číslo dva.Morning Line favoritem se stal Street Sense (4-1,Curlin 7-2),vítěz Breeders' Cup Juvenile.Tehdy žádný vítěz Juvenilu nevyhrál Kentucky Derby.Curlin se po startu dostal do chumlu,bylo obtížné z něj vyjet,nakonec se dostal ne třetí místo.Druhý byl Hard Spun a první?Street Sense.Před Preakness Stakes se spekulovalo o Street Sensovi jako Triple Crown winnerovi,tehdy již žádného neviděli 29 let!Ve finiši byl Street Sense ve vedení,ale Curlin ho náhle začal dohánět a náhle Curlin vyhrál o velice krátký nos!Street Sense se již radši ani v poslední části Triple Crown nestartoval.Spolufavoritkou v Belmontu se stala klisna Rags To Riches,vítězka Kentucky Oaks a dcera A.P. Indyho,úžasného vítěze Belmontu 1992.V cílové rovince se strhl drtivý souboj - Rags To Riches vs. Curlin.Rags se nakonec dostala před Curlina o hlavu.O 5 a jednu polovinu délky za nimi dobíhal Tiago.Rags To Riches byla třetí klisnou co vyhrála Belmont a první v našem století!

JAK SE STAL VLÁDCEM AMERIKY


V Monmouth Parku sice doběhl třetí v Haskell Invitation za Any Given Saturdaym,ale to mu nezabránilo,aby Jockey Club Gold Cupu vyhrál o hlavu nad Lawyer Ronem.V Monmouthu,kde se v roce 2007 konal Breeders' Cup (napršelo,na blátě) se naskytlo doslova "Amazing field."Byl zde i anglický George Washington (Gorgoeus George) a také se očekával souboj Curlina a Street Sense.Souboj nakonec zůstal nedotčen,Curlin předbíhá Hard Spuna a protíná pomyslnou cílovou pásku v čase 2:00:59 s náskokem 4 a jedné poloviny délky.Na Eclipse Awards zaslouženě dostává titul nejlepší tříletý a Kůň roku.Street Sense odchází do chovu i s Hard Spunem,Curlin pokračuje.

DUBAJSKÉ STARTY


Curlin byl převezen do Dubajského závodiště Nad-Al-Sheba kde vítězně zaběhl předehru pro Dubai World Cup,Jaguar Trophy Handicap.Zvítězil 2 a jednu čtvrtinu délky.Dubai World Cup se běžel za ideálních podmínek,jak známo dle videa Inside Information,reportéři říkali že Curlinovi vyhovuje všechno.Curlin si s polem v Dubai World Cupu krásně pohrál,vítězí o 8 délek.Druhý dobíhá Asiatic Boy a třetí,pozdější vítěz tohoto dostihu v roce 2009,Well Armed.Curlin se následně vrací do Ameriky,vítězí v Stephen Foster H.,dobíhá druhý v Man O' War Stakes (na trávě) a poté první ve Woodward Stakes a Jockey Club Gold Cupu,kde se stal nejbohatším koněm Ameriky (10,246,800 dolarů)

BREEDERS' CUP 2008


V roce 2008 se konal Breeders' Cup v Santa Anitě.Očekával se souboj Big Browna,vítěze (Kentucky Derby a Preaknessu) s Curlinem,ale Big Brown se při rannních pracích v Belmont Parku zranil,proto ho poslali předčasně do chovu na hřebčín Three Chimneys.O Curlinově druhém triumfu se hodně mluvilo a byl téměř jistým favoritem.Ovšem Curlin šel do vedení v zatáčce na cílovou rovinku a 200metrů před cílem se před něj dostal vítěz Raven's Pass,druhý Henrythenavigator,a pozdě statující Tiago,který se na poslední chvíli před Curlina dostal.Curlinův odchod do chovu byl světu oznámen 21.listopadu 2008,odešel na hřebčín Lane's End,kde připouští po boku svého otce za počáteční poplatek 75 000 dolarů (cca 1 450 000 kč),13.února připustil klisnu Maggy Hawk,která je matkou vítěze Preakness a Belmontu Afleet Alexe.Na cenách Eclipse Award byl Curlin zvolen Nejlepším starším a i přes rivaly Zenyattu a Big Browna Koněm Roku.

EPILOG


Na hřebčíně Lane's End se pase hřebec s úzkou klikatou lysinkou.Byl známý jako nejbohatší kůň Ameriky,nebyl sice něco jako Secretariat,ale něco v sobě přece jenom měl.Nyní se již klidně může pást,ale jeho doba,roky 2007-2008 nebudou zapomenuty........

Text by Píšťalka
Obrázky sehnala a popsala Meea*

Angel Of Darkness

23. května 2009 v 18:06 | Meea* |  Home
Mám novej hit xD Alex C. Feat. Yasmin K - Angel Of Darkness
úplně jsem se zamilovala do tohohle songu


Co chystám?

21. května 2009 v 17:44 | Meea* |  Home
Tak nazdárek lidičky, dneska se chystám dát na blog ještě pár článků, nejspíše článek o Curlinovi kteý psala Píšťalka, newím totiž, kde mám vzít info o něm, sice bude zkopírovaný ale to doufám newa. :) A co chystám dále? to se dozvíte níže↓
  • Ihned jak me zaregistrují do ponyclubu, a přijde mi uvítací balíček, napíšu jim aby mi doposlali balíček s SS3, tudíž březnový mám pravdu?
    A hned jak mi dojde, trochu s ev ní zorientuju, Píšťalka mi slíbila, že mi na mape vyznačí stáje, tam se porozhlédnu po nějakém dobrém koni, který by se hodil do komixu... Uuuuuu... zase jsem to řekla předem, no to newa, už to víte CHYSTÁM KOMIX!!! Nejprve jsem chtěla dělat dostihový, ale bude to fantasy a dobrodružné. Jméno ještě newím pomozte mi ho prosím vybrat dole v anketě↓ Já se na tu hru tak těším xD
  • Také chystám ten článek o curlinovy, zkopírovat to není žádná hračka to víte xD.. ne kecám hnedka ho sem dám...
  • Také vám sem dám novou rubriku STAR STABLE, kde budou obrázky, triky, rady.. vše možné :)
  • Na zbytek se nechte překvapit, ale ted po dobrých známkách ve škole můžu být na pc klidně celý den, tak na blogu zapracuji, to se nebojte ;)
Jinak na dnešek jsme si museli připravit nglicky referát o nějakém sportu o který se zajímáme, a kousek se i učit na zpamět, no hádejte co jsem so vybrala...xD Dostihy přesíííí.. Tedy anglicky Horse Race, mela jsem referát na čtvrtku A4, články jsem vytáhla z anglický wikipedie :D co to budu překládat sama :D, obrázky na ukázku jsem si vytiskla koho jiného něž Curlina xD, jak se přetahují o vítězství s rags to riches a dále také samotného curlina v cílové rovince a Barabara, na toho jsem nemohla zapomenou...
Mějte se, pa vaše
Meea*

20.květen - Barbarův den

20. května 2009 v 21:05 | Meea* |  Home
Píše se datum 20.květen, a ve 131.ročníku Preakness Stakes se proti sobě má utkat 8 dobře trénovaných i krásných koní. Mezi nimi se nechází i Barbaro - nespoutaný a neporazitelný hnědák. Všichni koně jsou nastoupeni v boxech. Netrpelive každý z nich přešlapuje, behá jim hlavou: "musím vyhrát...musím vyhrát", čeká se jen na start. A je odstartováno, barbaro vystartoval velmi dobře... Ale.. ale.. co je s ním?... Proboha! Dav je zaskočen.. křičí...
barbaro zvedá zadní pravou nohu stále nahoru a dolů.. nahoru a dolů.. nahoru a dolů.. Kdyby mohl, skučel by bolestí. Jeho žokej Edgar Prado rychle seskakuje, silně drží otěže jimiž bolestí zmrazený Barbaro lomcuje ze strany na stranu... Na dráhu vbíhá jeho majitel, a s ním veterinář...
Dav stojí, každý divák upíná zrak na barbara, nikoho už závod nezajímá...
Veterinář ho prohlíží, píchne mu injekci na uklidnění, odvádějí ho z dráhy pryč, ze všech tech sklamaných očí diváků, a objektivů fotoaparátů kteří si takovou tragédii museli vyfotit...
Barbaro je odvezen na Pensylvánskou kliniku, tam podstupuje velice náročnou pětihodinovou operaci...
Druhý den zaplavý noviny se články "tragédie na dráze", "Barbaro není neporazitelný", "Horor v přímém přenosu" celý svět... celý svět oběhne tato šíleně zdrcující zpráva... každý by chtěl pomoci, ale co můžou dělat? měl to být osud? Měl si takový pomalý ale jistý konec Barbaro zasloužit? To nikdo z nás newí, a ani se to nedozví...
29.ledna, rok po hrůzné události byla podána Barbarovy dávka antidepresiv která ho okamžite, a bezbolestně usmrtila. Po smrti byl spopelněn, jeho popel se nachází v soše v Churchill Downs...↓
Byl Barbaro neporazitelný? Nikdo není neporazitelný.... Ani slavný Barbaro... Ale navždy zůstene vytesán nejen v mém srdci...
Včera jsem na jeho počest nakreslila obrázek, jeho presbu, pastelkami... Jestli me slyšíš.. To je pro tebe Barbaro, aby jsi věděl, nikdy na tebe nezapomeneme.

KRESBA ZDE


Do růžovo-šeda :)

17. května 2009 v 19:50 | Meea* |  Home

Hoj, lidičky. :) Už jsem si zase vzpomněla, že také existuje nástěnka. Omlouvám se za jeji zanedbávání, ale vlastně i za zanedbávání blogu. Vím, od té doby co jsem ho založila tu toho moc nepřibylo, ale také musíte chápat školní povinnosti, a pořád dokola učení.. učení... učení... To známe určitě všichni.
Málem bych zapomněla... Určitě jste si každý všiml, že mám nový design.. To jsem vám chtěla hlavně říci xD. Dělala jsem se s ním včera asi 2 hodiny. To ale nepočítám dalších 5 návrhů které vznikly xD, ty vám sem v nejbližší době dám jako volné laye. Ovšem nejsou moc hezký, proto jsem je sem nedala. Ale myslím že nekterým se budou hodit tak. Objevila jsem nový způsob dělání designů - "vyskočení z obrazu" xD. Myslím že se mi celkem povedl, líbí se mi (jinak bych ho sem nejspíš nedávala že :D). Ty wole ted jsem se lekla, sedím s notebookem (půjčeným) na balkóně a od sousedů začalo hrát hudba afil gud... td..td..td.d.. aj jů n my vudna.. xD Samozřejmě úplně nahlas xD No já radši drřím pysk, a z5 k dessu.
Nemohla samozřejmě chybět ani moje oblíbená staro-růžová, a má nejmilejší šedá (už vím proč mi říkají šedá myška xD). Je s Big brownem, dostihákem jak jinak xD
Včera jsem si ještě psala s píšťalkou a ta také říkala, že se chytslá udělat nový dess :D ale že jí to nejde. Tak se k ní také podívejte (viz. blog → SB). Také jsem obnovila videoklipy v menu, tak si poslechnete moje milované songy xD
Nu to je asi vše, já se běžím postarat o moje virtuální miláčky do apolla, a konečne dodela můj chov A 1/1.
Pa, Vaše Meea*

HIPODROM MOST - Cena první dámy ČR

15. května 2009 v 22:04 | Meea*
Tak dne 9.5. jsem měla tu čest zůčastnit se (sice pouze jako divák) dostihového dne nazvaného Cena první dámy ČR. Tahle velká sláva byla samozřejmě nikde jinde než v Hipodromu MOST (nikam jinam bohužel přístup nemám xD). Byla tam i p. Lívie Klausová (bodeď by ne, když ten den byl její xD)...

A koňskou první dámou ČR se stává.....Chvilka napětí...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

VADEONA!!!


Nejvice vtipné byla moje tak trochu konzervace s žokejem: Při přehlídce než koně nastoupily do boxu jsem si rychle letela vsadit. Přijdu zase dolů k dráze a chci si vyfotit žokeje, (toho na kterého jsem si vsadila). A pak jen ze srandy nanej houknu: ,,Doufám, že z toho koně zase nespadnete jako ten předešlý závod." A on se otočil, zastavil koně a řekl: ,,Já nespadl, já pouze elegantně vystoupil!" Hey ja se tam začala smat na celý kolo, ostatní žokejové taky, a ten co šel za ním dodal: ,,Prej elegantně, taková žcha." Ted jsme se tam začaly smát ještě víc. Ale nakonec ten žokej se smyslem pro humor vyhrál, a vydelal mi dva stováky xD Díky moc....
Bylo to tam překrásné, uchvátila mě také dráha (i pro steepláky byla překrásne sformulovaná a udržovaná), níže se můžete podívat na náhledy vítězství všech závodů (pro zvetšeni kliknete), a také na fotogalerii - viz. níže ↓↓↓ (kdo by měl zájem můžete se juknout na oficiální stránky hipodromu MOST >>ZDE<< mají tam lepší fotky než já xD)
Omluvte také kvalitu fotek, nejsem dobrá fotografka, a kort můj foťák nepobírá koně v běhu xD

→FOTOGALERIE←

Náhledy dostihů:A CENA PRVNÍ DÁMY ČR:


Poslední dostih - SteeplechaseBarbarova socha v Churchill Downs

13. května 2009 v 12:09 | Meea* |  Obrázky
Slavné dostihové závodiště kde se odehrává derby. V Churchill Downs se sice barbaro nezranil, ale na jeho počest mu tam vystavět jeho vlastní sochu. Ne jako koni který vyhrával závody, ale jako koni, který prohrál svůj boj o život.

Překrásná videa

11. května 2009 v 15:54 | Meea* |  Videa (koně)
U těchto videí by nejeden človek brečel, když si pomyslím že, koně pro nás udělají cokoli.... Celý život dají svým pánům... a jak se jim nekteří z nás odvděčí?... Když jsou staří tak je odkopneme a pošleme na jatka... to by ale delat nemeli....

U tohohle prvního se minejvíc líbí ta chvíle když ho kopne do slabin a on jakoby otevře oči a rozjede se.. nádhera...